איך בוחרים די-ג'י

השאלה, איך בוחרים די ג'יי ?

אז באמת איך בוחרים די ג'יי לארוע ?

 

לבחור די ג'יי זה לא כמו לבחור אוטו, אחרי הכול זוהי צורת אומנות לא ממש מוחשית.
הדרך הפשוטה ביותר היא להיזכר מתי הייתם בארוע שמח וטוב עם רחבה מלאה ואוירה טובה ומיוחדת לאורך כל האירוע , ואז לגלות מי היה הדי ג'יי.
אבל מה לעשות כשזה לא המצב ואין לכם מישהו כזה בשלוף? כאן זה כבר יותר בעייתי, אך בהחלט לא אבוד.


הגדרת כיוון

הדבר הראשון שעליכם לעשות זה להגדיר מה בעצם אתם מחפשים, מה הכיוון שלכם? די ג'יי מנחה או סולידי, כזה שחזק באולמות עם דגש על מזרחית ודאנס או אחד ששולט בכיוונים אחרים אבל יוכל לנגן לכם את הלהיט התורן במידת הצורך.

אחרי שאתם סגורים על מה שאתם רוצים, זה הזמן לחפש די ג'יי עם קבלות, כזה שיש עליו המון המלצות אמינות.

בעידן האינטרנט זה ממש לא קשה ליישום. חוץ מזה שאנחנו חיים במדינה קטנה כך שאם מישהו באמת מפשל, כולם יודעים על זה. עכשיו מה שנשאר זה לקבוע כמה פגישות היכרות עם כאלה שנראים לכם ולגלות…


הנקודות החשובות לבדיקה בפגישת היכרות:

דבר ראשון, האם כייף לכם עם האדם שיושב מולכם והפגישה זורמת. די ג'יי טוב יקפיד להקשיב לכם וינסה באמת לגלות מה אתם צריכים ומה חשוב לכם ולא יקטלג אתכם כעוד זוג, כשכול מה שהוא רואה זה דולרים בעיניים. במידה והוא באמת די ג'יי מעולה יהיה לו אש בעיניים כשהוא ידבר איתכם על מוסיקה ואת זה אתם לא תכלו לפספס. בנוסף לכך חשוב לבדוק את הנקודות הבאות:

1. איך הוא בונה אירוע על שלביו השונים בהתאם לצרכים שלכם? תנו לו כיוונים ותבקשו שישמיע לכם רעיונות בהתאם. נקודה זאת תראה לכם את השליטה וההיכרות שלו עם סגנונות שונים של מוסיקה.

2. איך הוא מעביר מסגנון לסגנון ומשיר לשיר? מה שאתם בעצם רוצים לשמוע זה מעברים חלקים בלי קטיעות שיגרמו לקהל הרוקדים שלכם להסתכל אחד על השני במבוכה. די ג'יי טוב אמור להיות מסוגל להמחיש זאת כבר בפגישת היכרות כשאתם על-תקן הקהל.

3. האם הוא נותן גיבוי לציוד ולעצמו? תוודאו שזה מעוגן בהסכם.

4. האם יש לו ביטוח צד ג' במקרה של אסון (חס וחלילה).

5. האם הוא "חסכן" בהוצאות ומגיע לבד לאירוע שלכם או שיש לו עוזר אשר דואג לצרכיו האלמנטרים ביותר כמו אוכל ושתיה וכמו כן להרכבת הציוד וכו'. די ג'יי שמגיע לבד עלול להיות מותש מכמות הדברים שעליו יהיה לטפל וכך לפגוע באירוע.

- בשורה התחתונה בהנחה ובאמת יש לדי ג'יי קבלות מה שנשאר לראות זה שהאדם עצמו סבבה לכם ואתם באותו ראש ושהוא סבלני, נעים ולא יאיר ומאידך חסר בטחון. אם זה המצב, לכו על זה מבלי להסס.


"לראות זה להאמין" (או שגם זה לא ממש תופס)

אבל אתם עלולים לשאול האם לא כדאי לראות אותו באירוע לפני שסוגרים? אז כך, הדעות לגמרי חלוקות בנושא, יש טיעונים משכנעים לכאן ולכאן. למשל, האם די ג'יי שמסרב בנימוס להזמין אתכם לאירוע לא עושה זאת בעצם מתוך פחד שתראו אותו מפשל, וכך לא תתרשמו ותסגרו איתו. מצד שני, אם הדי ג'יי כן נותן לכם כל כך בחופשיות לבוא להתרשם מאירוע אז האם לא סביר שגם באירוע שלכם הוא עלול להמשיך עם המנהג?  אתם קולטים?! בחתונה שלכם הוא  עדיין יהיה עסוק במידה כזאת או אחרת במכירות? וגם אם לא ממש מתקרבים לדבר איתו, מה הוא לא ישאל את עצמו שאלות כגון: "האם הם התרשמו ממני או לא ?" וכו'. האם אתם יכולים לומר בוודאות שזה לא ישפיע על שיקול דעתו והוא נניח לא יתחיל לתקלט בצורה מסויימת על מנת להרשים לקוחות פוטנציאלים, שהרי אם הם לא היו נוכחים הוא היה  יותר סבלני ולא "שורף" להיטים בשניה וגורם לאנשים ללכת כבר באחד עשרה בלילה. בכנות לא נראה לנו שיש די ג'יי שמתנהג בדיוק אותו הדבר כשלקוחות פוטנציאלים באים להתרשם ממנו ואין לנו ספק שכשזה קורה, הדי ג'יי מתנהג ומנגן פחות טבעי. (לצערנו אנחנו יודעים בוודאות שזה כך, כי גם אנחנו לא היינו חסינים מכל זה) כך שאם הוא כן נותן לכם לבוא להתרשם ממנו זהו קטצ', סביר להניח שגם זוגות אחרים יוכלו להתרשם ממנו אצלכם ואנחנו לא לגמרי בטוחים שזה ממש לטובתכם ולטובת הקהל שלכם.

דבר נוסף לגבי זה, כאשר לקוחות פוטנציאלים באים לראות אירוע, הם לא כמו קהל האורחים, הם לא ברחבה, אז הם לא חווים את הסאונד כמו שצריך, הדרך הסתכלות שלהם לא אובייקטיבית כפי של אורחים אמיתיים וזה משפיע לרעה על החויה, במילים אחרות למרות שיכול להיות שהאירוע מוצלח והקהל כן נהנה, אותם זה עלול די לשעמם מאחר והם מנותקים רגשית, מה גם שבדרך כלל כשזוג בא לראות אירוע, הפרק זמן שהוא נמצא קצר מידי על מנת לקבל את התמונה המלאה והתרשמות נכונה. בנוסף מי אמר שאם כולם עפים באויר באירוע שבאתם לבחון את הדי ג'יי, אז כך בדיוק יהיה אצלכם? אחרי הכל מדובר בקהל שונה, זוג אחר ועוד משתנים. בקיצור הנושא בעייתי בלשון המעטה.


הגישה המנצחת

לאור הנ"ל, ההצעה האחרונה שלנו אילכם היא לבחור בדרך שלכם, אם מישהו (אבא, אמא, סבתא, חברה או חבר) שרוצה את הכי טוב בשבילכם באמת המליץ לכם בתוקף ללכת לראות אירוע, זה לא אומר שזאת הדרך הנכונה. אולי הוא בעצם מנסה להנחות אתכם ע"פ החששות הלאו דווקא הגיוניים שלו. אך אם אתם הבחנתם שזה מה שאתם צריכים ע"פ שיקול דעתכם, אז אל תוותרו על זה, אחרי הכול אתם אלה שיודעים מה נכון עבורכם.


לסיכום,

די ג'יי עם אש בעיניים למרות שמאחוריו כבר למעלה מ- 1000 אירועים, עם המון המלצות חמות ואמיתיות, כך שיש לו נסיון בהמון סוגים שונים של אירועים ובנוסף לזאת כייף לכם איתו, הוא הבן-אדם בשבילכם!!!

מקווים שהצלחנו לעזור.

לשאלות נוספות ניתן לפנות  ישירות למייל או לטלפון

שלכם,

צוות Freemusic djs.

    


 
 
עיצוב לוגו | ייעוץ עסקי | יועץ שיווקי | קורס מכירות